Pierwsza część szkoły letniej Glocal 2 w Kłajpedzie (Litwa)

11-07-2022

Pierwsza część szkoły letniej Glocal 2 (C6) odbyła się w dniach 20.06-1.07.2022 w Kłajpedzie zgodnie z zamieszczoną agendą –  Agenda (454 KB).

W zajęciach wzięło udział po 8 studentów z PB, UPM i KVK. Studenci uczestniczyli w wykładach, projektach, laboratoriach prowadzonych przez litewskich, polskich i hiszpańskich. Studenci zostali zapoznani z możliwościami dydaktycznymi KVK, odwiedzili liczne laboratoria tej uczelni. Ponad to w ramach szkoły letniej odbyły się także warsztaty w Urzędzie Miasta Kłajpeda w Departamencie Rozwoju Przestrzennego Miasta.  Szkole letniej towarzyszył bogaty program kulturalny, spotkania integracyjne, wizyty w muzeach  Klaipėda Blacksmith’s museum, City’s Bastion Fortifications, Jura museum,  udział w eventach z okazji dnia św. Jana, wycieczki do Trakai island castle, Plunge manor/ Žemaičiai Art Museum.

Dziękujemy za wspaniały czas spędzony w Kłajpedzie.